GÜVENLİ GELECEĞİM SİGORTASI

KRİTİK
HASTALIKLAR
Kasım 16, 2016
YILLIK HAYAT SİGORTASI
Kasım 16, 2016

GÜVENLİ GELECEĞİM SİGORTASI

GÜVENLİ GELECEĞİM SİGORTASI

Hepimiz başımıza gelebilecek tehlikeli hastalıklar ve yaşam kaybı risklerine karşı kendimizi ve sevdiklerimizi korumak isteriz. Peki aynı sigorta ile belirlenecek bir süre sonunda elinize toplu para geçmesini, üstelik bunun ek bir bedel ödemeden gerçekleşmesini de ister misiniz?

Yanıtınız evet ise sizin ve sevdiklerinizin gelecek kaygılarından uzaklaşıp hayatın tadını en iyi şekilde çıkarabilmeniz için AXA OYAK sizlere
Güvenli Geleceğim Sigortası“‘ni sunuyor.

YARINA BUGÜNDEN HAZIR OLUN…

Dövize endeksli Güvenli Geleceğim Sigortası, sigorta süresi boyunca sizi ve sevdiklerinizi, başınıza gelebilecek vefat ve kritik hastalıklar risklerine karşı güvence altına alıyor. Böylece geleceğe güvenle bakmanızı sağlıyor.

Üstelik Sigorta süresinde vefat riski gerçekleşmez ise sizlere, kar payı oranlarına bağlı olarak ödenmiş primlerinizi Sigorta bitiminde geri alma imkanı sunuyor.

Böylelikle, hem Sigorta süresi içinde vefat ve kritik hastalık risklerine karşı finansal korunma sağlamış oluyorsunuz hem de süre sonunda önemli bir birikim elde etme imkanına kavuşuyorsunuz.

Örneğin çocuğunuzun okulu. Ya size bir şey olursa? Çocuğunuz eğitimine rahat rahat devam etmesini istemez misiniz?

Kritik bir hastalığa yakalanmanız ve tedavi masraflarının çok yüksek olması durumunda kendinizi finansal açıdan daha rahat hissetmek ve gerekli tüm tedavileri rahatça karşılayabilmek istemez misiniz?

Kritik bir hastalık nedeniyle çalışamayacak duruma gelmeniz halinde yaşam standardınızı düşürmeden hayatınıza devam etmek istemez misiniz?

Sigorta süresi sonunda yaşam kaybı riski gerçekleşmez ise ödemiş olduğunuz primlerin kar payı oranlarına göre geri almak istemez misiniz?

Güvenli Geleceğim sigortası sizi bu tür kaygılardan kurtarabilir. Yeter ki siz geleceğinizi şimdiden güvence altına almak isteyin.

GÜVENLİ GELECEĞİM POLİÇESİ NELERİ KAPSIYOR?

Güvenli Geleceğim Sigortası’nda vefat ve kritik hastalıklar teminatları yer almaktadır. Kritik hastalıklar teminatı ile 13 sağlık riskine karşı kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alabilirsiniz.

Bu riskler:

 • İnme
 • Kanser
 • Kalp krizi
 • Önemli organ nakli
 • Böbrek yetmezliği
 • Koroner arter cerrahisi
 • Koma
 • Körlük
 • Aort cerrahisi
 • Kalp kapak değişimi
 • Paraliz
 • Multipl skleroz
 • Önemli yanıklar

GÜVENLİ BİR GELECEK İÇİN NE YAPMALISINIZ?

Eğer 20 – 56 yaşları arasındaysanız vefat ve kritik hastalıklar risklerine karşı kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alabilirsiniz. Bunun için vefat ve kritik hastalıklar teminat tutarlarını ve para birimini seçmeniz yeterli.

Sigorta süresini en az 10 yıl en fazla 20 yıl olacak şekilde siz belirliyorsunuz. Unutmayın! Sigorta süreniz ne kadar uzun olursa, dönemsel primleriniz de o kadar düşük olacaktır.

VERGİ AVANTAJI DA VAR!

Güvenli Geleceğim sigortası için ödediğiniz primler, sizi vergi konusunda rahatlatıyor; Gelir Vergisi Kanunu’nun 63/3 ve 89/1 maddeleri gereğince, primlerinizi brüt gelirinizin %5‘ine ve yıllık olarak asgari ücretin yıllık tutarına kadar kısmını vergi matrahından düşebiliyorsunuz. Örneğin gelirinizin ayda 1.000 EURO olması ve priminizin 50 EURO olması durumunda, ödediğiniz primi vergi matrahınızdan düşüp gelirinizin bu kısmı için vergi veriyorsunuz. Bu durumda eğer %25‘lik vergi dilimindeyseniz, prim tutarınızın %25‘i kadar daha az vergi ödüyorsunuz. Başka bir deyişle 50 EURO tutarındaki prim için cebinizden yalnızca 37,5 EURO ödemiş oluyorsunuz. Kısa vadeli yatırım araçlarında bulunmayan bu avantajı iki kere kazanıyorsunuz. Bunun için muhasebecinize veya çalıştığınız şirketin personel servisine, prim ödemelerinize ilişkin belgeleri iletmeniz yeterli.